سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت برای دانش آموزان مستعد پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه دو کرمان برگزار شد.

در مراسم اختتامیه این مدرسه رییس بنیاد نخبگان استان کرمان، رییس اتاق بازرگانی کرمان، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، جمعی از اساتید دانشگاه، والدین دانش آموزان و دکتر شریف رییس بنیاد نخبگان استان فارس به عنوان مبتکر مدارس فصلی خلاقیت مهمانان ویژه مراسم بودند.

در مرحله نخست از این طرح، 77 دانش آموز پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه دو کرمان طی سه روز در مدرسه فصلی خلاقیت شرکت کردند. این دانش آموزان از بین حدود 11000 دانش آموز پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه 2 کرمان و در شرایط سنجش یکسان انتخاب شدند.

دانش آموزان به صورت کاملا اتفاقی در گروه های 5 نفره تقسیم شدند و در تمام کارگاه ها و بازی های خلاقانه کارگروهی را تمرین کردند. دانش آموزان فرصت این را داشتند تا با مستعدین برتر که به عنوان مدرس به این مدارس اعزام شدند به گفتگو بپردازند. به صورت عملی این مدرسه شامل کارگاه هایی با محوریت مشاهده و ایده پردازی، تفکر واگرا، طوفان ذهن و طراحی لوگو،  ارتباط مؤثر، سنجش خلاقیت و حلقه کندو کاو بود. به صورت موازی دانش آموزان در مسابقات و بازی های خلاقیت شرکت کرده و به تفکر و خلاقیت در محیطی با نشاط پرداختند. در انتهای مدرسه فصلی پروژه دفترچه ایده ­پردازی به دانش آموزان معرفی  شد و دانش آموزان فرصت خواهند داشت با انجام این پروژه برای شرکت در مرحله دوم طرح آماده شوند. (در پروژه دفترچه ایده­ پردازی دانش آموزان برای تمرین مشاهده گری و ایده پردازی در مدت دو هفته یک دفترچه را در تمام مدت با خود همراه داشته و مشاهدات خود در رابطه با مشکلات محیط پیرامون خود را در آن ثبت نموده و ایده هایی که برای حل هر کدام از مشکلات به ذهنشان می رسد را درج می نمایند.) 

تاریخ انتشار : 1397/09/17
کد : 140
تعداد بازدید: 309

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601