جمعه 2 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رییس بنیاد نخبگان استان کرمان و جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر تحت حمایت بنیاد نخبگان برگزار شد.

در این جلسه دانش آموختگان برتر دانشگاهی، برگزیدگان جایزه شهید چمران، جایزه تحصیلی، جشنواره جوان خوارزمی و نیز اعضای هیات مدیره چند شرکت دانش بنیان حضور داشتند.

دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، به مولفه­ های قدرت هر کشور بر اساس فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و مهم ترین آنها را از نگاه معظم له مولفه اقتدار نظامی و مولفه توانمندی علمی دانست و افراد حاضر در جلسه را مصداق توانمندی علمی کشور دانست.

در ادامه دکتر سعیدی افزود، علی رغم توصیه مقام معظم رهبری جهت حمایت از بنیاد ملی نخبگان، اجرا نشدن آیین نامه جذب و نگهداری نیروهای نخبه در دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی و بودجه کم بنیاد ملی نخبگان برای حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر دو مشکل عمده مستعدین تحت حمایت بنیاد است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد برگزاری جلساتی با رؤسای دانشگاه های بزرگ استان در خصوص حل مشکل به کار گیری نیروهای نخبه در دانشگاه های استان  و نیز برگزاری جلسه­ ای با رییس بنیاد ملی نخبگان در جهت حل مشکل بودجه بنیاد ملی نخبگان را ارائه نمود.

دکتر پورابراهیمی پس از شنیدن پرسش­ های مستعدین برتر در خصوص مسائل اقتصادی کشور و اشتغال فارغ ­التحصیلان اشاره نمود عامل سیاسی بیرونی را علت نابسامانی اخیر بازار ارز دانست و اظهار کرد دشمن های این مرز و بوم یک جنگ اقتصادی را در مقابل ایران شروع کرده اند و این در حالی است که در داخل کشور شرایط صلح را در مقابل دشمنان دنبال می کنیم.

در خاتمه نشست مقرر شد جلسه­ ای دیگر در ادامه بحث و گفتگوی مستعدین برتر با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی صورت پذیرد و ایشان بتوانند در زمان بیشتری پاسخگوی سوالات مستعدین باشند.   

تاریخ انتشار : 1397/03/07
کد : 105
تعداد بازدید: 523

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601