دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی برای دانش آموزان ناحیه یک شهرستان کرمان برگزار شد

به همت بنیاد نخبگان استان کرمان، حمایت مالی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و همکاری آموزش و پرورش استان،  مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی برای دانش‌آموزان مستعد پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه یک کرمان برگزار شد.

در راستای برپایی مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی در شهرستان های مختلف استان، مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت برای دانش‌آموزان مستعد پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه یک کرمان در دانشگاه فرهنگیان و مرکز نوآوری کرمان برگزار شد.

در مرحله نخست از این طرح، 74 دانش‌آموز پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه یک کرمان طی سه روز در مدرسه فصلی خلاقیت شرکت کردند. این دانش‌آموزان از بین حدود ده هزار دانش‌آموز پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه یک کرمان و در شرایط سنجش یکسان انتخاب شدند.

کارگاه‌هایی با محوریت مشاهده و ایده‌پردازی، تفکر واگرا، طوفان ذهن و طراحی لوگو، ارتباط مؤثر، سنجش خلاقیت و حلقه کندو کاو، از مهمترین سرفصل‌های این مدرسه بود که به صورت گروهی به دانش‌آموزان ارائه شد.

همچنین مراسم اختتامیه این دوره با حضور دانش آموزان و اولیای آنان، رییس بنیاد نخبگان استان کرمان، رییس اتاق بازرگانی کرمان، معاون توسعه مدیریت و منابع و جمعی از مدیران اداره کل آموزش‌و‌پرورش استان کرمان، معاون پژوهشی و رئیس مرکز رشد دانشگاه شهید باهنر کرمان در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1398/05/19
کد : 98
تعداد بازدید: 984

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601