دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

جلسه هم اندیشی رییس بنیاد نخبگان استان کرمان با دانشجویان مستعد برتر برگزیده بنیاد ملی نخبگان

جلسه هم اندیشی با حضور 13 نفر از برگزیدگان کرمانی جایزه های تحصیلی مشغول یه تحصیل در دانشگاه های تهران، صنعتی امیر کبیر، فردوسی مشهد، ، شیراز، اصفهان، شهید صدوقی یزد، بیرجند و شهید باهنر کرمان در محل بنیاد نخبگان استان کرمان برگزار شد.

رییس بنیاد نخبگان استان کرمان بازگشت فارغ التحصیلان کرمانی را به کرمان کم دانست و دلیل  اصلی آن را آماده نبودن محیط کسب و کار در استان دانست. دکتر سعیدی از حاضرین جلسه درخواست کرد در بهبود محیط کسب و کار کرمان نقش فعال داشته باشند و از ایشان برای مشارکت در برنامه های بنیاد نخبگان استان دعوت کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دانشگاه های استان از نظر نیاز به هیات علمی اشباع هستند و دولت هم در حال کوچک شدن است، گفت افراد باید به فکر ایجاد کسب و کار جدید باشند و حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان را به حاضرین جلسه توصیه کرد.

ایشان از تاسیس شهرک فناوری و نوآوری در کرمان در آینده ای نزدیک خبر داد و اظهار کرد، خوشبختانه به تازگی صنایع بزرگ استان به استفاده از استعدادهای برتر در جذب نیروی انسانی خود روی آورده اند.

دکتر سعیدی ضمن تشریح اهمیت نهادینه شدن اقتصاد دانش بنیان در جامعه، شروع این فرهنگ را از آموزش نگاه خلاقانه به مسائل پیرامون در مدارس دانست و عنوان کرد بنیاد نخبگان استان کرمان با همکاری بنیاد نخبگان استان فارس مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی را برای مناطق مختلف استان در دست اجرا دارد. در حال حاضر افراد ورودی مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی از طریق آزمون انتخاب می شوند که برگزیدگان آزمون اولیه برای شرکت در مرحله اول این مدارس دعوت می شوند. افراد برگزیده 4 مرحله مدرسه فصلی خلاقیت، به عنوان سفیر بنیاد نخبگان در آن مدرسه می باشند  و موظف هستند آموزش ها را به سایر دانش آموزان مدرسه آموزش دهند.

دکتر سعیدی از افراد حاضر درجلسه خواست دیدگاه های خود را جهت بهبود ماندگاری یا بازگشت استعدادهای برتر به استان را در این جلسه مطرح کنند.

همچنین در این دیدار مستعدین دیدگاه­ها و مشکلات خود را با رئیس بنیاد کرمان مطرح نمودند. مسائلی همچون عدم برخورد مناسب و برنامه ریزی دقیق از طرف دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه ها برای حمایت از دانشجویان مستعد، دلسرد کردن و ندادن انگیزه لازم به دانشجویان از طرف اساتید و مسئولین دانشگاه های استان برای ماندن درکرمان از گلایه های دانشجویان بود.

دانشجویان همچنین ارتباط بیشتر دانشگاه ها با صنایع، تغییر سایت های اطلاع رسانی دانشگاه های استان و اطلاع رسانی خبرهای بنیاد نخبگان در پرتال آموزش دانشگاه­ها را پیشنهاد دادند.

در پایان 5 نفر از مستعدین، مشکلات خود را به طور خصوصی با دکتر سعیدی مطرح نمودند.

تاریخ انتشار : 1398/05/19
کد : 97
تعداد بازدید: 982

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601