یکشنبه 5 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مرحله دوم مدرسه فصلی خلاقیت برای دانش آموزان مستعد پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه 2 کرمان برگزار شد.

از 80 دانش آموز مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت ناحیه 2 شهر کرمان 48 دانش آموز بالاترین امتیازها را کسب کردند و به مرحله دوم این مدرسه راه پیدا کردند

در مرحله دوم مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی دانش آموزان در تمام کارگاه ها و بازی های خلاقانه کارگروهی را تمرین کردند. مدرسه فصلی خلاقیت، شامل کارگاه هایی با محوریت کارگاه انضباط شخصی، حل مسئله، کار گروهی، هنر گفتگو، روش ارائه علمی بود. همچنین در خصوص هدایت تحصیلی و پژوهش با نگرش های فنی و مهندسی و علوم انسانی کلاس برگزار شد.

یکی از برنامه های جذاب این مدرسه بازدید از موزه آگیرا و نمایشگاه اختراعات و ابداعات دانش آموزان پژوهشکده تعلیم و تربیت استان بود. همچنین در موزه آگیرا دکتر سعیدی رییس بنیاد نخبگان استان کرمان و دکتر شریفی موسس و رییس اسبق پژوهشکده تعلیم و تربیت در خصوص پژوهش دانش آموزی با دانش آموزان شرکت کننده در مرحله دوم مدرسه فصلی خلاقیت سخن گفتند.

لازم به ذکر است در آذرماه امسال، مرحله اول اولین مدرسه فصلی خلاقیت استان کرمان برای دانش آموزان پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه 2 شهرکرمان و در بهمن ماه امسال نیز اولین مدرسه فصلی خلاقیت برای دانش آموزان مستعد مدارس شهرستان های جیرفت و عنبرآباد به همت بنیاد نخبگان استان کرمان، همراهی بنیاد نخبگان استان فارس به عنوان مبتکر مدارس فصلی خلاقیت، پشتیبانی اتاق بازرگانی کرمان و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.

بنیاد نخبگان استان کرمان در صورت پشتیبانی سایر معین های اقتصادی استان کرمان، این مدارس را در سایر مناطق استان برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد

تاریخ انتشار : 1397/11/28
کد : 155
تعداد بازدید: 177

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601