یکشنبه 5 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت برای دانش آموزان مستعد پایه هشتم و نهم مدارس شهرستان های جیرفت و عنبرآباد برگزار شد.

مراسم اختتامیه این مدرسه با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمان، جمعی از مدیران آموزش و پرورش و  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان و جیرفت برگزار شد.

در مرحله نخست این طرح از بین حدود 8000 دانش آموز پایه هشتم و نهم مدارس شهرستان­های جیرفت و عنبرآباد و در شرایط سنجش یکسان ، 97 دانش آموز انتخاب شدند و سه روز در مدرسه فصلی خلاقیت شرکت کردند.

در مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت دانش آموزان به صورت کاملا اتفاقی در گروه های 5 تا 6 نفره تقسیم شدند و در تمام کارگاه ها و بازی های خلاقانه کارگروهی را تمرین کردند. مدرسه فصلی خلاقیت، شامل کارگاه هایی با محوریت مشاهده و ایده پردازی، تفکر واگرا، طوفان ذهن و طراحی لوگو،  ارتباط مؤثر، سنجش خلاقیت و حلقه کندو کاو است. به صورت موازی دانش آموزان در مسابقات و بازی های خلاقیت شرکت کرده و به تفکر و خلاقیت در محیطی با نشاط پرداختند. در پایان مرحله اول مدرسه، پروژه دفترچه ایده ­پردازی به دانش آموزان معرفی شد. دانش آموزان با انجام این پروژه برای شرکت در مرحله دوم طرح آماده شوند. در پروژه دفترچه ایده­ پردازی دانش آموزان برای تمرین مشاهده گری و ایده پردازی در مدت دو هفته یک دفترچه را در تمام مدت با خود همراه داشته باشد و مشکلات محیط پیرامون خود را در آن ثبت نموده و ایده هایی که برای حل هر کدام از مشکلات به ذهنشان می رسد را درج نمایند.

لازم به ذکر است در آذرماه امسال، مرحله اول اولین مدرسه فصلی خلاقیت استان کرمان به همت بنیاد نخبگان استان کرمان، همراهی بنیاد نخبگان استان فارس به عنوان مبتکر مدارس فصلی خلاقیت، پشتیبانی اتاق بازرگانی کرمان و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برای دانش آموزان پایه هشتم و نهم مدارس ناحیه 2 کرمان برگزار شد و مرحله دوم آن به زودی برگزار می گردد.

بنیاد نخبگان استان کرمان در صورت پشتیبانی سایر معین های اقتصادی استان کرمان، این مدارس را در سایر مناطق استان برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد.

تاریخ انتشار : 1397/11/15
کد : 149
تعداد بازدید: 154

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601