دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون اقتصادی استاندار کرمان:
کرمان در مفاخر انسانی ذخیره عظیمی دارد

دکتر دهقان معاون استاندار کرمان اظهار کرد: برگزاری این مراسم برای شناخت سرمایه‌های استان بسیار ضروری است. یک سوم آثار بین‌المللی تاریخی را ما در کل کشور در کرمان داریم.

دکتر دهقان گفت: ما در مفاخر انسانی ذخیره عظیمی داریم بعضی از چهره‌های استان کمتر شناخته شده‌اند که رسالت دستگاه‌های فرهنگی است که این مفاخر را معرفی کنند همین چهره شاخص ارجمند کرمانی که در پزشکی، قالیبافی و خیر بودن چهره بین‌المللی است.

معاون استاندار کرمان خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است هنرمندان ما از این بزرگان فیلم‌هایی بسازند و معرفی کنند به نسل ما و نسل‌های آینده و این چهره‌ها را برای همیشه ماندگار کنند. وی گفت: باید یک گروه تخصصی شکل بگیرد و همه آثار این افراد را جمع‌آوری کنند و به همین جلسات خلاصه نشود.

الگوهای برتر و ماندگار استان به نسل حاضر معرفی شوند

دکتر رشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مراسم تشییع پیکر ارجمند کرمانی در خیابان‌های خاکی کرمان برگزار شد در سال ۴۷ و دلایل ماندگاری ارجمند کرمانی تاثیرگذاری این فرد و خدمت به جامعه بوده و خدمت ارجمند کرمانی فراموش شدنی نیست.

وی افزود: اکنون با گذشت این همه سال تازه متوجه می‌شوند به عمق آثار ایشان که در بعد اخلاق و اخلاقیات داشتند و حاصلش هم بیمارستان ارجمند به‌عنوان یکی از خوش‌نام ترین بیمارستان‌ها در جامعه پزشکی است.

رشیدی با بیان اینکه در نسل حاضر باید از این بزرگان الگوبرداری کنند، تصریح کرد: الگوهای عملی و برتر و ماندگار کرمان را به این نسل معرفی کنیم.

مرحوم ارجمند مهر انسانیت بر شناسنامه خودش زد

محمدعلی گلاب‌زاده رئیس مرکز کرمان‌شناسی اظهار کرد: هر مراسمی از این دست که برگزار می‌شود مهر تاییدی است بر لقب کرامت مردم کرمان که بی‌مورد نبوده که در گذشته گفته‌اند دیار کریمان، یکی از ویژگی‌های کرامت، حق‌شناسی مردم است.

وی افزود: مرحوم ارجمند همت بالایی داشت و از یک خلاقیت و استعداد ویژه‌ای برخوردار بود و برای خودش و جامعه ارزش قائل بود درست است که محمد ارجمند سواد نداشت اما فرزانگی او از خیلی از باسوادان بالاتر بود.

گلاب‌زاده گفت: ارجمند درک واقعی از زندگی داشت نهایت از بستر سختی‌ها برخواست و چون رنج و درد کشیده بود نگذاشت افراد جامعه‌اش این درد را تجربه کنند.

وی خاطرنشان کرد: دلیل اینکه ارجمند فراموش نمی‌شود این است که هم‌درد مردم بود وقتی درد مردم را احساس کرد مهر انسانیت بر شناسنامه خودش زد که در تاریخ ماندگار شد.

تاریخ انتشار : 1398/11/30
کد : 142
تعداد بازدید: 618

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601