دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مدیرکل تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان:
الگوسازی نخبگان مهم‌تر از تکریم آنهاست.

مدیرکل دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان گفت: مهم‌تر از تکریم چهره‌های برتر و نخبه، الگوسازی است و رسانه‌ها و صدا و سیما می‌خواهیم در شناسایی و الگوسازی نخبگان برای نسل حاضر کمک کنند.


دکتر شاه‌ رضایی در آیین تکریم و الگوسازی مرحوم محمد ارجمندکرمانی اظهار داشت: ما در بنیاد ملی نخبگان به این نتیجه رسیدیم که یکی از جاهای خالی در آموزش کشور کمبود معرفی الگوهای بزرگ است انسان‌های علمی بزرگ کم نیستند اما در آموزش ما گم هستند که ما می‌خواهیم این افراد را به نخبگان معرفی کنیم.

مدیرکل دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه تکریم هدف اول است اما هدف آخر نیست، عنوان کرد: مهم‌تر از تکریم چهره‌های برتر و نخبه، الگوسازی است مثلا همین الگوی آقای ارجمند کرمانی، در کشور این انسان‌های بزرگ هستند که ما نمی‌شناسیم.

وی افزود: الگوسازی ابزار خودش را می‌خواهد و مهم‌ تر هنر است که استاد ارجمند به خوبی در فرش‌بافی به‌ کار می‌برد و نخبه کسی است که الگو داشته و مستعد برتر بوده است.

شاه‌ رضایی با بیان اینکه اغلب نخبه‌ها به منطقه بومی خود وابسته هستند و اراده‌های بزرگ داشته‌ و غیرت داشته‌اند، افزود: تکریم بسیار مهم است و ملت ایران در قدرشناسی و تکریم نمونه‌اند که نمونه‌اش تکریم سردار دل‌ها در تهران، کرمان و سایر شهرها ببینید.

مدیرکل دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: اما قدرشناسی کافی نیست و این باید تبدیل به الگو شود که از رسانه‌ها و صدا و سیما می‌خواهیم در شناسایی و الگوسازی نخبگان برای نسل حاضر کمک کنند.

تاریخ انتشار : 1398/11/30
کد : 141
تعداد بازدید: 563

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601