یکشنبه 5 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رتبه اول کنکور سراسری، تجربیات خود را در اختیار دانش آموزان طرح دوست علمی قرار داد.

مرحله دوم طرح دوست علمی با حضور 33 نفر از دانش‌آموزان مستعد ‌برتر پسر رشته تجربی مناطق محروم استان کرمان در روزهای هفدهم، هجدهم و نوزدهم شهریورماه برگزار شد.

با هدف ارتقاء توانایی دانش‌آموزان و ارائه آموزش‌های برون‌مدرسه‌ای به آنان، مرحلۀ تکمیلی دوست علمی با حضور دانش‌آموزان رشته‌تجربی مناطق محروم استان کرمان، به همت بنیاد نخبگان استان و با همکاری مرکز نیکوکاری رضوان کرمان برگزار شد.

«مدیریت هیجانات منفی» شامل مدیریت استرس و مدیریت خشم؛ «آشنایی با اصول اولیه آزمایشگاه بیوتکنولوژی» شامل اصول فرآیند آزمایشگاهی تکثیر ژن و بیان پروتئین در شرایط آزمایشگاهی؛ «آشنایی مقدماتی با فناوری نانو» شامل آشنایی با فناوری نانو، آشنایی با تجهیزات نانو و جدیدترین کاربردها و مفاهیم پایه نانو؛ «بازدیدها» شامل بازدید از آزمایشگاه بالینی و بخش­های مختلف بیمارستان افضلی‌پور، بازدید از آزمایشگاه نانوتکنولوژی و بیو­تکنولوژی دانشگاه تحصیلات‌تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان و بازدید از شرکت دانش‌بنیان زیست‌محور پژوهش پارس (اولین مرکز پرورش حیوانات آزمایشگاهی کشور)، از مهمترین بخش‌های این برنامه بود.

پایان بخش مرحله دوم دوست علمی، جلسه دانش آموزان با رتبه اول کنکور سراسری بود. دانش آموزان از حضور امیر حسین قاسمی نژاد راینی، رتبه اول رشته تجربی کنکور سراسری در بین خود شگفت زده شدند.

در این جلسه که حدود 3 ساعت به طول انجامید امیرحسین در فضایی کاملا دوستانه از تجارب خود با دانش آموزان سخن گفت. امیر حسین رمز موفقیت خود را اعتماد به نفس و پشتکار دانست و به دانش آموزان گفت اگر هدف داشته باشید رسیدن به هدف دست یافتنی است.

دانش آموزان شرکت کننده در طرح دوست علمی، جلسه با رتبه اول کنکور سراسری را بسیار دانستند.

تاریخ انتشار : 1397/06/21
کد : 129
تعداد بازدید: 422

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601