دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون استاندار کرمان در مراسم اختتامیه مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی رفسنجان:
عُجب و غرور مانع تاثیرگذاری مستعدین در جامعه می شود.

دکتر محمد علی دهقان در جمع دانش آموزان برگزیده مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی رفسنجان گفت: پشتکار رمز موفقیت افراد موفق و غرور مانع پیشرفت و تاثیرگذاری افراد مستعد در جامعه است.

دکتر محمد علی دهقان، معاون امور اقتصادی استانداری کرمان برگزاری مدارس فصلی خلاقیت را جهت شناخت استعدادهای کشور، استان و شهر حرکتی ارزنده دانست و گفت: پرورش استعدادها و هدایت آنها به طوری که جوابگوی نیازهای کشور باشند، نیز قدم با ارزشی است.

دکتر دهقان افزود: یکی از آفت­های عبادت عُجب است. اگر فکر کنیم با یک نماز خواندن یا قرآن خواندن وظیفه خود را انجام داده­ایم تصوری اشتباه است و همین مسئله را  نیز در زمینه علم داریم. این بحث شیطان را تقویت می­کند و باعث می­شود حرکت انسان کامل نشود. چه افرادی که به عنوان نخبه معرفی می­شوند و چه افرادی که به عنوان نخبه معرفی نمی­شود باید توجه داشته باشند که فرد موفق کسی است که پشتکار داشته باشد. زمانی که ما عُجب و غرور داشته باشیم از حرکت می­ایستیم. باید توجه داشت که پشتکار در حدود 70 درصد لازمه پیشرفت است.

 در ادامه ایشان به ذکر مثالی از پشتکار مرحوم علامه طباطبایی برای حاضرین جلسه پرداخت و گفت: علامه طباطبایی فقط یک روز در سال (روز عاشورا) کار را تعطیل می­کردند.

رییس بنیاد نخبگان استان کرمان در این جلسه به تعریف نخبه و استعداد برتر پرداخت و به مهمترین ویژگی نخبگان که تأثیرگذاری آنها در جهت اهداف ملی است اشاره نمود. ایشان دانش­آموزان مدرسه فصلی خلاقیت را در ابتدای مسیر نخبگی برشمرد.

دکتر سعیدی با اشاره به این­که شروع این مدارس از استان فارس بود، ادامه داد اولین دوره مدرسه خلاقیت در سطح استان را تیم استان فارس اجرا کردند و همزمان با برگزاری مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت و ایده­پردازی، همکاران بنیاد نخبگان استان کرمان و اتاق بازرگانی آموزش­های لازم را جهت برگزاری این مدرسه دیدند و آن را با تکیه بر توانایی­های کسب شده اجرا نمودند.

همچنین رییس بنیاد نخبگان استان به مقایسه اقتصاد دانش­بنیان و اقتصاد نفتی پرداخت و گفت در گذشته دانشگاه ها مهندس تربیت می­کردند که در صنایع دولتی کار کنند و حقوق خود را از پول نفت دریافت کنند و خلاقیت و نوآوری مهم نبود و تنها ملاک مدرک تحصیلی بود. ایشان با توجه به تحریم­های کشور تنها راهکار شغلی آینده افراد را داشتن خلاقیت و نوآوری دانست تا بتوانند کسب و کار خصوصی را راه اندازی کنند و بنیاد نخبگان هم برای پرورش این ویژگی در دانش آموزان اقدام به برگزاری مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی نموده است.  

تاریخ انتشار : 1398/07/23
کد : 114
تعداد بازدید: 611

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601