دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دکتر سعیدی در مراسم اختتامیه مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی شهربابک:
خلاقیت و نوآوری در بستر اقتصاد دانش بنیان شکل می گیرد.

رییس بنیاد نخبگان استان کرمان با بیان این نکته که در شرایط تحریمی موجود  لزوم استفاده از نیرو­های انسانی خلاق کارگشای مشکلات فنی و اقتصادی موجود است، معادن زیر زمینی از جمله نفت را عامل کم کار شدن معادن رو زمینی یعنی فکر و خلاقیت دانست.

دکتر سعیدی دانش­ آموزان مدرسه فصلی خلاقیت را در ابتدای مسیر نخبگی برشمرد  و تأثیرگذاری در جامعه را مهمترین شرط نخبگی دانست.

دکتر سعیدی با اشاره به این­که شروع این مدارس از استان فارس بود، ادامه داد اولین دوره مدرسه خلاقیت در سطح استان را تیم استان فارس اجرا کردند و همزمان با برگزاری مرحله اول مدرسه فصلی خلاقیت و ایده­پردازی، همکاران بنیاد نخبگان استان کرمان و اتاق بازرگانی آموزش­های لازم را جهت برگزاری این مدرسه دیدند و آن را با تکیه بر توانایی­های کسب شده اجرا نمودند.

 وی همچنین عنوان کرد: اتاق بازرگانی استان کرمان با عقد تفاهم نامه همکاری با بنیاد نخبگان استان متعهد به تامین هزینه ­های برگزاری چندین دوره مدرسه فصلی خلاقیت و ایده ­پردازی شد که جهت تداوم در برگزاری مدارس مذکور در سراسر استان، بنیاد نخبگان در تلاش جهت یافتن حامی مالی برای برگزاری مدارس می­باشد. 

وی افزود: نکته قابل تأمل در خصوص این مدارس این است که افرادی که به مرحله آخر مدرسه راه پیدا می­ کنند، به عنوان سفیر بنیاد نخبگان در مناطق خود می ­باشند و موظف هستند آموزش­ هایی را که در طول مدت برگزاری مدارس فوق دیده­ اند، به سایر دانش آموزان منتقل نمایند که با این روش، به مرور زمان خلاقیت و استفاده از فکر در کشور توسعه پیدا می­کند.

دکتر سعیدی گفت: زمانی شرکت­ های نفتی پول­دارترین شرکت­های دنیا بودند اما در حال حاضر شرکت­ های حوزه فناوری اطلاعات را پول­دار­ترین شرکت ­های دنیا دانست و اظهار کرد این شرکت­ها محصول فکر هستند. در مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی فقط و فقط از دانش آموزان خواسته می­ شود که فکر کنند.

در ادامه ایشان انسان را اشرف مخلوقات دانست و همه حاضرین را به تفکر خلاق دعوت کرد و افزود فقط متخصصانی که خلاقیت داشته باشند می توانند به موفقیت­های چشمگیری دست پیدا کنند.

در این مراسم، قبل از سخنان دکتر سعیدی، حجت الاسلام انصاری امام جمعه شهرستان شهربابک سخنرانی کرد. ایشان خلاقیت را حاصل سختی و تلاش دانست و شروع تکنولوژی را از جاهایی دانست که انسان مجبور به تفکر شده است.

حجت الاسلام انصاری گفت پدر و مادرهایی برای تربیت فرزندانشان موفق تر هستند که تمام امکانات را در اختیار فرزندانشان نمی گذارند و آنها را به تلاش و کوشش تشویق می کنند. امام جمعه شهربابک گفت خداوند برای انسان همه منابع حتی آب را در زیر زمین قرار داده است و افرادی موفق هستند که بتوانند با خلاقیت و تلاش خود این منابع را کشف و بهره برداری کنند.

تاریخ انتشار : 1398/06/03
کد : 103
تعداد بازدید: 778

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601