اردوی جهادی مستعدین تحت حمایت بنیاد نخبگان استان کرمان در منطقه زلزله زده شهرستان کوهبنان برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

سومین اردوی جهادی بنیاد نخبگان استان کرمان در سال96 با همراهی آقای سام زاده معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمان برای شناسایی نیازها و کمک به افراد زلزله‌زده و همچنین توزیع اقلام مورد نیاز که توسط خیرین استان سیستان و بلوچستان و استان فارس برای منطقه زلزله زده شهرستان کوهبنان کرمان ارسال شده بود، در تاریخ 1396/10/15 با شرکت پنج نفر از مستعدین استان در روستاهای گور برگزار شد.

 

در این اردو آقایان قاسم سرگزی (برگزیده دریافت جایزه تحصیلی و دانشجوی دکتری نانو مواد)، احسان فدایی (برگزیده دریافت جایزه تحصیلی و دانشجوی دکتری مهندسی عمران)، مصطفی بنی اسدی (برگزیده دریافت جایزه تحصیلی و فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته اقتصاد کشاورزی)، مهدی دهقانی سلطانی (برگزیده دریافت جایزه تحصیلی و فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته مدیریت بازاریابی بین الملل) و حسین ایرانمنش (برگزیده جشنواره جوان خوارزمی و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی رشته علوم کامپیوتر) به همراه تیم هلال­احمر پس از طی مسافت 181 کیلومتر در ساعت 8:30 به پایگاه هلال احمر شهرستان کوهبنان رسیدند.

در پایگاه هلال احمر کوهبنان آقای سام زاده در رابطه با موقعیت جغرافیایی روستاهای اطراف و گسل آن منطقه توضیحاتی را به مستعدین ارائه داد. ایشان روستای گور را که بیشترین خسارات را دیده بود، کانون زلزله معرفی کرد. ایشان همچنین از نحوه عملیات در ساعات اولیه پس از زلزله و مشکلات امدادرسانی در این منطقه توضیحاتی را ارائه کردند. سپس در خصوص انجمن­های خیریه­ استان­های سیستان و بلوچستان و فارس که 500 بسته غذایی (معادل 100 هزار تومان) و 1000 بسته پوشاکی شامل 25 دست لباس (معادل 300 هزار تومان) برای مردم زلزله زده کوهبنان ارسال کردند، توضیحاتی را ارائه نمودند و از مستعدین برتر تقاضا کردند همزمان با شناسایی منطقه، مدیریت پخش اقلام را بر عهده بگیرند.

مستعدین استان به همراه ساکنین منطقه کوهبنان و اعضای هلال احمر کمک­های اهدایی را از وسایل نقلیه به انبار هلال­احمر منتقل کرده و پس از صرف صبحانه جهت پخش کمک های مردمی به زلزله زدگان، روستای گور به چهار منطقه تقسیم شد. مستعدین برتر به همراه یک نفر از اعضای جمعیت هلال احمر و یک نفر از ساکنین بومی آن منطقه مدیریت توزیع بسته های غذایی و پوشاکی را در مناطق تعیین شده برعهده گرفتند. هر گروه در مدت چهار ساعت  100 بسته را با کمک اهالی روستا و امداد گران هلال احمر توزیع کردند

در حین پخش مرسولات آقای فدایی در رابطه با ساختن سازه­های جدید به ساکنین آن روستا  توضیحاتی را ارائه ­کردند و همچنین آقای قاسم سرگزی(ایشان دبیر آموزش‌وپرورش نیز هستند) با دانش آموزان آن روستا به صحبت پرداختند.

در پایان آقای سام زاده ضمن تشکر از مستعدین برتر، توضیحاتی را در خصوص مشکلات هلال احمر در زمان حادثه به مستعدین دادند و لزوم وجود سامانه­هایی جهت شناسایی سرپرستان خانواده در زمان حادثه و اختصاص یک کارت واحد برای دریافت وسایل مورد نیاز خانواده و سامانه­ای برای جمع آوری اطلاعات داوطلبان را از نیازهای مجموعه هلال احمر کرمان برشمردند. در پایان مستعدین در رابطه با مشکلات افراد آن منطقه به گفت‌وگو پرداختند.