اردوی جهادی مستعدین تحت حمایت بنیاد نخبگان استان کرمان در مناطق زلزله زده هجدک برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

دومین اردوی جهادی بنیاد نخبگان استان کرمان در سال96 برای شناسایی نیاز های مردم زلزله زده هجدک شهرستان راور با همراهی رییس اداره عملیات جمعیت هلال احمر استان کرمان از ساعت 8:30 صبح مورخ 1396/9/30 آغاز گردید .

در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برای حضور پررنگ‌تر نخبگان و مستعدان برتر کشور در اردوهای جهادی، بنیاد نخبگان استان کرمان با همکاری جمعیت هلال احمر استان کرمان، اردوی جهادی جهت شناسایی نیازها و کمک به افراد زلزله زده هجدک کرمان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان کرمان و چهار نفر از مستعدین در روستاهای راور برگزار گردید.

در این اردوی جهادی آقایان قاسم سرگزی (برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان و دانشجوی دکتری نانو مواد)، احسان فدایی (برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان و دانشجوی دکتری عمران)، رضا بهاالدینی (برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان و دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک) و حسین ایرانمنش (برگزیده جشنواره جوان خوارزمی و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته علوم کامپیوتر) به همراه رییس بنیاد نخبگان استان کرمان و تیم هلال احمر پس از طی مسافت 95 کیلومتر به روستای گورک رسیدند .

رییس اداره عملیات جمعیت هلال احمر استان کرمان در زمان بازدید از مناطق زلزله زده، دررابطه با موقعیت جغرافیایی روستاهای اطراف و گسل آن منطقه، توضیحاتی را به مستعدین ارائه داد. آقای رستمی روستای گورک که بیشترین خسارات را دیده، نزدیک ترین مکان به کانون زلزله معرفی و عنوان کرد به دلیل اینکه در سال 84 پس از زلزله زرند بنیاد مسکن خانه های روستایی این منطقه را نوسازی کرده است، این زلزله تلفات جانی نداشته است. ایشان همچنین از نحوه عملیات در ساعات اولیه پس از زلزله و مشکلات امدادرسانی در این منطقه توضیحاتی را به مستعدین ارائه کردند.

پس از بازدید مستعدین از منازل تخریب شده، محل اردوگاهی که در زمان زلزله جهت استقرار افراد استفاده شده بود مورد بازدید قرار گرفت .