در هفته دولت، جلسه تقدیر از برگزیدگان کرمانی جشنواره جوان خوارزمی و جایزه علمی امام صادق بنیاد ملی نخبگان در بنیاد نخبگان استان کرمان برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

جلسه تقدیر از برگزیدگان جشنواره های خوارزمی و جایزه امام صادق بنیاد ملی نخبگان با حضور رییس بنیاد نخبگان استان کرمان، رییس پژوهشکده تعلیم و تربیت کرمان، مدیر استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان و رییس پژوهشسرای دانش آموزی رفسنجان برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه دکتر سعیدی، رییس بنیاد نخبگان استان ضمن خیرمقدم به حاضرین جلسه از آنها خواست ضمن معرفی خود، محل تحصیل و فعالیتهای پژوهشی که داشته اند را برای بقیه افراد شرح دهند.

پس از معرفی افراد، دکتر سعیدی به اهمیت موضوع خلاقیت و نوآوری در جامعه اشاره کرد و خلاقیت این دانش آموزان را که توانسته اند رتبه کشوری در جشنواره خوارزمی کسب کنند را ستود.

رییس بنیاد نخبگان استان کرمان با اشاره به سند راهبردی کشور در امور نخبگان به ویژگی های نخبه و مستعد برتر اشاره نموده و عنوان کرد مستعد برتر باید حمایت شود تا شاید روزی نخبه شود. ایشان از مستعدین برتر حاضر در جلسه خواست تا در سامانه ثریا ثبت نام کنند.

دکتر سعیدی  با اشاره به جشنواره منطقه ای اختراعات خاوران در کرمان از مخترعین خواست در این جشنواره ثبت نام نموده و به ارائه طرح خود در این جشنواره بپردازند تا از حمایت های بیشتر بنیاد ملی نخبگان برای تجاری سازی استفاده کنند.

رییس بنیاد نخبگان استان کرمان به فعالیت مرکز نوآوری در کرمان اشاره کرد و از افراد دارای ایده خواست در استارت آپ هایی که در مرکز نوآوری برگزار می شود شرکت کرده و ایده های خود را بپرورانند.

مدیر استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان نیز دانش آموزان برگزیده جشنواره خوارزمی را به ادامه دادن راه تحقیق و پژوهش تشویق کرد و از آنها خواست در مسیر خلاقیت و نوآوری ناامید نشوند.

لازم به ذکر است در استان کرمان 7 نفر برنده جایزه علمی امام صادق و 12 نفر برگزیدگان سال های 94 و 95 جشنواره جوان خوارزمی بودند که مورد تقدیر رییس بنیاد نخبگان استان کرمان قرار گرفته و لوح معاون محترم علمی و فناوری ریسس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان به آنها اعطا شد.